HCM Poli Timisoara – CSM Satu Mare 37-26! Ultima impresie conteaza!

Handbalistii de la Poli Timisoara si-au respectat blazonul si au invins in ultima prestatie pe teren propriu pe CSM Satu Mare cu scorul de 37-26. Partida a fost un adevarat galop de sanatate pentru alb-violeti care si-au facut astfel ultimul antrenament inaintea Cupei Romaniei, competitie ce se va desfasura la finalul lunii mai si unde Timiosara va intalni cel mai probabil pe Stiinta Municipal Dedeman Bacau.

Handbalistii de la Poli au condus pe toata durata meciului, intrand la pauza cu un avantaj care le-a asigurat linistea in repriza secunda, 19-11. In urma acestei victorii, elevii lui Nedeljko Vuckcevici au urcat pe pozitia a 7-a a Ligii Nationale si au incheiat sezonul cu 24 de puncte.