Handbalistii de la Poli Timisoara sunt la Cluj unde disputa meciuri din prima liga. Echipa a picat pe locul 9

Prim-divizionara de handbal masculin SCM Poli continua seria meciurilor cu rezultate negative. Banatenii au pierdut duminica in fata echipei din Baia Mare, 21-23, dupa un meci foarte echilibrat.

S-a mers cap la cap aproape pe durata tutoror celor 60 de minute, insa maramuresenii au avut un finis pe care l-au gestionat mai bine, reusind victoria. O decizie foarte ciudata a arbitrilor a adus la eliminarea capitanului Cristi Fenici inca din minutul 2, pentru un fault obisnuit de joc.

Barros 6, Sadoveac 4, Caba 4, Enculescu 2, Cimpan 2, Baican 1, Neamtu 1, A. Dedu 1 au fost marcatorii echipei banatene, in timp ce golgheterul partidei a fost Cip, de la Baia Mare cu 7 reusite.

In urmatoarele zile alb-violetii urmeaza sa dispute alte doua etape in cadrul turneului cu numarul 14 al sezonului 2020-2021 disputat la Cluj, marti, ora 16:00 acestia vor infrunta echipa CSM Focsani 2007, urmand ca miercuri sa intalneasca in etapa cu numarul 27, incepand cu ora 18:25, echipa CSA Steaua Bucuresti.

Poli are trei infrangeri la rand si a picat pentru prima data in afara Top 8, fiind acum pe locul 9.