Handbalistii de la Poli Timisoara nu au emis pretentii la malul marii

TIMISOARA. Etapa a 13-a a adus ghinion prim-divizionarei de handbal masculin SCM Politehnica. De fapt nu este vorba despre numarul rundei, ci mai mult de o evolutie modesta a banatenilor in deplasarea de la Constanta, unde au intalnit Dobrogea Sud.

Echipa gazda a condus meciul cap-coada, banatenii neavand niciun moment avantaj pe tabela. Constanta s-a desprins din debut, 5-2 si 8-4, timisorenii avand minute bune spre finalul primei parti cand au revenit si la un gol distanta, dar la pauza s-a intrat cu scorul de 14-12.

SCM Poli a egalat la 14 si parea ca este gata sa dea o replica pe masura asteptarilor, dar amfitrionii au marcat in doua minute 4 goluri si s-au distantat. La 20-15, Dobrogea Sud luase deja o optiune clara de a castiga, iar pana la urma distanta a ramas aceeasi, 26-21 scor final.

Este a 10-a infrangere pentru SCM Poli in acest tur de campionat, la care a adaugat doar 3 victorii. Un sezon extrem de slab pentru banateni, care vor avea enorm de munca in retur.