Fotbalistele de la Poli Timisoara, titulare la nationala mica, doar pe banca la cea de senioare

TIMISOARA. Fotbalistele alb-violete convocate la echipele nationale au evoluat si in acest final de saptamana, fara sa reuseasca insa sa inscrie.

Prima reprezentativa a jucat impotriva Croatiei, la Cyprus Cup. Teodora Meluta si Bianca Ienovan au fost in lot, insa nu au intrat pe teren niciun minut si au vazut de pe banca infrangerea cu 2-0 a tricolorelor.

Prima reprezentativa ramane in Cipru si saptamana viitoare, cand mai are un amical programat impotriva nationalei Finlandei.

Selectionata de tineret a jucat tot impotriva Croatiei, insa la Osijek. Gazdele au deschis scorul prin Jakir, insa clujeanca Adina Borodi a egalat in primul minut al prelungirilor. In aceasta intalnire cele trei jucatoare de la Poli au fost titulare: Antonia Bratu, Anda Jivan si Clara Rosu.

Astfel, selectionata sub 19 ani incheie amicalele din Croatia cu o victorie si o remiza.