Finala mare a primei ligi de futsal ramane un vis pentru CFR Timisoara. Banatenii vor lupta pentru bronzul competitiei

TIMISOARA. CFR Timisoara a pierdut si al doilea meci al semifinalei Ligii Nationale de fotbal in sala cu Autobergamo Deva.

Spre deosebire de intalnirea de la Timisoara, formatia hunedoreana a facut un meci mai bun, iar experienta si-a spus din plin cuvantul. Dupa prima parte gazdele conduceau deja cu 6-2 si aveau in buzunar calificarea in ultimul act. Repriza secunda a fost una mult mai echilibrata, Deva a mai punctat de 3 ori, in timp ce timisorenii au reusit doar doua goluri. S-a incheiat 9-4 pentru Autobergamo, care are numai victorii in fata timisorenilor in acest sezon.

Golurile CFR-ului au fost semnate de George David, Valentin Ilas, Andrei Grosu si Joao Fernandes.

Formatia timisoreana isi incheie astfel drumul catre finala mare, insa urmeaza sa joace partida pentru medalia de bronz a campionatului. Banatenii vor intalni echipa care va pierde duelul dintre FK Odorheiu Secuiesc si United Galati. Al doilea meci al acelei semifinale se va disputa marti, la malul Dunarii, iar ardelenii au pierdut prima infruntare.