Final in forta pentru CFR Timisoara la al doilea turneu de futsal al sezonului. Victorie si cu Deva

TIMISOARA. Trei victorii din tot atatea posibile pentru CFR Timisoara si dupa turneul din judetul Hunedoara, odata ce banatenii au invins clar si pe West Deva.

Duelul cu formatia din Deva a fost unul controlat de la un capat la altul de CFR. Timisorenii au deschis scorul dupa nici doua minute prin Varlan, iar acelasi jucator a facut 2-0 dupa alte 40 de secunde. Pana la pauza fotbalistii pregatiti de Valentin Ilas au mai punctat de alte sase ori. Varlan si-a completat hattrick-ul, Nemitanu a punctat de doua ori, Plopeanu si Ilas cate o data, iar Nafi Iseini a semnat si el prima sa reusita in tricoul CFR-ului. Si hunedorenii au punctat o data, prin Togoi.

In partea a doua a jocului CFR nu a mai fortat, dar a mai punctat de alte doua ori. Cristian Buhaceanu a reusit si el primul gol pentru CFR, in timp ce Plopeanu a mai inscris o data. West Deva a mai reusit un gol prin Horci si astfel s-a incheiat 10-2.

In celalalt meci al zilei, Metropolitan Isalnita a trecut cu 5-4 de Soimii Simand.

Odata cu acest rezultat, CFR Timisoara este una dintre cele doua echipe neinvinse in liga a doua in acest sezon, alaturi de ardelenii de la Keresztegy Remetea. Timisorenii au cea mai buna ofensiva la acest nivel, cu 52 de goluri marcate, si cea mai buna aparare, doar 9 primite.

Urmatorul turneu din liga secunda de futsal este programat la jumatatea lunii decembrie.