Fara sanse in fata liderului. Informatica Timisoara pierde duelul cu Miercurea Ciuc

TIMISOARA. Un meci doar pentru palmares. Vorbim despre jocul dintre Informatica Timisoara si Imperial Wet Miercurea Ciuc, ultimul din sezonul regulat din liga de elita a futsalului romanesc. Cu multe absente in lot, Informatica, locul 4, nu a facut fata trupei harghitene si a cedat categoric, 2-8, 0-6 la pauza. Oricum, ambele echipe sunt calificare in play-off, unde merg doar primele patru clasate ale campionatului.

Miercurea Ciuc a dominat prima repriza si a marcat de sase ori prin Rakic, Cristi Matei, Prsic, Sasse, Hadnagy si Robert Matei. Partea secunda a fost mult mai echilibrata, iar dupa golurile lui Tanko si Prsic, au marcat pentru gazde Nemitanu si Milovac. Scor final 2-8, dar ambele echipe merg mai departe.

Informatica va juca meciul urmator cu Dunarea Calarasi in sferturile Cupei Romaniei.