Fara probleme. Lugojul se impune din nou si se califica in turul doi din Cupa Challenge la volei feminin

TIMIS. CSM Lugoj s-a impus fara mai probleme si in al doilea meci impotriva lui Rabotnicki Skopje.

Voleibalistele timisene au controlat autoritar primul set al intalnirii, au condus cu 4-0, 10-1 sau 16 – 4, pentru ca in cele din urma sa se impuna cu 25 – 8.

Al doilea set a fost echilibrat doar la inceput, cand macedonencele au egalat de doua ori situatia de pe tabela, dupa care Lugojul s-a desprins din nou, la 8 sau 9 puncte, pentru ca ecartul final sa fie de 10, 25 – 15.

Ultimul set a fost tot unul fara istoric, controlat de la un capat la altul de timisence, care au incasat doar 10 puncte.

Astfel, cu doua victorii la acelasi scor, 3 – 0, CSM Lugoj s-a calificat in turul al doilea al Cupei Challenge.

Pentru formatia lugojeana urmeaza o noua partida pe teren propriu, sambata, de la ora 18:30, cand in etapa a doua a Ligii Nationale, Lugojul primeste pe CSM Targoviste.