Esecuri dureroase pentru echipele din Timisoara in liga secunda

TIMISOARA. Nicio bucurie adusa de Ripensia sau ASU Poli in runda a 9-a a ligii secunde. Ambele echipe au fost intrecute in Ilfov de echipe accesibile. Atat Ripi, cat si Poli, au fost conduse, au egalat, dar in cele din urma au pierdut cu acelasi scor, 2-1.

Ripensia, echipa de pe locul 3 s-a dus cu sperante la Clinceni, dar a pierdut un joc din care putea scote mai mult. Banatenii au acuzat in timpul jocului si arbitrajul dupa ce Pulhac a scapat doar cu galben desi a lovit un adversar fara minge, iar la Zaluschi nu s-a fluierat penalty pe final de joc.

Vlad Mihalcea, jucator ce a inceput campionatul la ACS Poli in prima liga, dar care nu s-a acomodat la Timisoara, fiind imprumutat apoi de FCSB la Clinceni a deschis scorul, el marcand in urma cu cateva etape si in poarta celor de la ASU. La inceputul partii secunde, Adrian Popa a egalat din lovitura libera, dar Clinceniul a revenit in avantaj dupa reusita lui Gliga. Pana la final, ambele grupari si-au trecut in cont ocazii, dar scorul a ramas nemodificat, Ripi pierzand astfel pentru a doua oara in acest sezon.

ASU Poli a pierdut in prelungirile partidei de la Afumati. Gazdele au avut penalty in minutul 9, dupa o greseala a nou-venitului Topic, insa bara s-a opus deschiderii scorului. Gazdele au marcat pana la urma in minutul 28 prin Dedu, insa Predescu a egalat cu un sut frumos inainte de pauza. Inceputul partii secunde a fost dominat de violeti, care au ratat ocazii mari, apoi portarul Dur-Bozoanca a fost providential la unele sanse ale ilfovenilor. In cele din urma, in prelungiri, Alin Zaharia a adus victoria gazdelor.

In runda viitoare ambele reprezentante ale Timisoarei in liga secunda vor evolua pe teren propriu. Ripensia primeste vizita lui CS Mioveni, in timp ce ASU Politehnica va infrunta Dunarea Calarasi.

1. Mai am speranțe ca ASC sa faca o figura buna in compensarea eșecurilor celor din. divizia B.
    Fara alte comentarii,care cred ca cei de la echipa nu le citesc.Eu Ma țin de cuvânt,comentez.