Esec si la Pitesti! BC Timisoara, din infrangere in infrangere

TIMISOARA. Din nou, la locul faptei… In primavara BC Timisoara reusea sa castige Cupa Romaniei, la Pitesti. Acum, tot in acel loc, dar cu o echipa schimbata in proprtie de 90%, banatenii nu au mai avut sanse in fata unei grupari pe care o invingea in semifinalele competitiei amintite mai sus. Dupa un meci cu putin spectacol, trupa din Trivale s-a impus cu 69-57.

Banatenii au inceput ca de obicei bine, si-au luat primul sfert, 17-16, dar tot ca de obicei nu au gasit consistenta necesara. A fost 32-24 dupa un sfert doi foarte slab facut de „Lei”, iar treptat argesenii s-au desprins, castigand in cele din urma cu un scor „mic”, 69-57, ambele echipe ratand mult.

Vujadin Subotic si Kentwan Smith de la BCT au fost insa cosgheterii partidei, ambii reusind 19 puncte de caciula. Mladinovic de la gazde a fost cel mai bun jucator de pe teren, cu 13 puncte si… 13 recuperari.

O singura victorie in 10 partide are BCT, care va mai disputa in tur un singur meci, la Steaua acasa.