Esec scontat la Craiova! BC Timisoara pierde lupta din Banie

Cu un moral bun, dupa succesul neasteptat cu Oradea, BC Timisoara s-a deplasat cu sperante la Craiova. Insa, banatenii au ramas rapid fara „aripi”, oltenii transand partida inca din prima repriza. A fost 31-54 pentru gazde la pauza mare, elevii lui Milorad Perovic reusind doar sa reduca putin din ecart pana la final.

A fost 96-75 pentru SCMU Craiova, iar BC Timisoara ramane doar cu doua victorii inregistrate in acest sezon si imparte lanterna rosie cu Medias, care a produs surpriza acestei runde, invingand Energia Tg. Jiu.

Cel mai bun marcator al banatenilor a fost Ivan Jelenic cu 21 de puncte, secondat de americanul Smith, cu 14 puncte.

BC Timisoara incheie anul 2015 cu un meci pe teren propriu, unul foarte important, contra celor de la Phoenix Galati, joc ce se va disputa pe 28 decembrie.