Esec la scor de neprezentare pentru Ripensia Timisoara, la Slatina

TIMISOARA. Ripensia Timisoara a suferit a patra infrangare din aceasta editie a Ligii a II-a, dupa 3-0 pe terenul celor de la CSM Slatina.

Formatia timisoreana nu a avut ocazii notabile in prima parte a duelului cu oltenii, dar a incasat doua goluri.In minutul 14, dupa o actiune pe partea dreapta, Doman a trimis o pasa cu calcaiul, balonul a ajuns la Nitu care a patruns in careu si a trimis pe langa Dobre in plasa.
Al doilea gol a venit in minutul 41, cand dupa o balbaiala in propriul careu a timisorenilor, mingea a ajuns la Dorin Toma, din piciorul portarului Dobre, iar fotbalistul Slatinei a stabilit scorul pauzei, 2-0.

Formatia din judetul Olt a stabilit scorul final dupa o ora de joc. Slatinenii au scapat spre poarta, dar au obtinut o lovitura de la colt. Doman a executat la coltul scurt, de unde Dorin Toma a trimis in plasa portii timisorene.

S-a incheiat 3-0, iar Ripensia ramane cu 4 puncte in cont, la egalitate cu celelalte doua reprezentante ale Timisului.

Ripensia: Dobre – Tieranu, Zimta, Piftor, Mogos, Fridrich, Macritchii, Gavra, Stoi (cpt.), Mihart, Gladun. Au mai intrat: Sofran, Ene si Zamfirescu

In runda viitoare, Ripensia va primi vizita celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc.