Dumbravita pierde derby-ul rundei si iese de pe podium. Urmeaza duelul cu Steaua

TIMIS. CSC Dumbravita a suferit al treilea esec al sezonului in liga secunda, in deplasare, cu CSC 1599 Selimbar.

Nici nu s-au asezat bine in teren elevii lui Cosmin Stan ca gazdele au si deschis scorul. In minutul 4, fostul fotbalist al Ripensiei Timisoara, George Monea a executat perfect o lovitura de la colt, balonul a ajuns la Radu Crisan, care a trimis in plasa portii lui Trifon.

Sibienii au cerut si o lovitura de la 11 metri, in minutul 19, insa centralul Buzea a facut semn ca jocul poate continua.

Un minut mai tarziu Rodri Hernando a zguduit bara Dumbravitei cu un sut de la distanta. Si timisenii puteau sa inscrie, dar Paulevici a tras peste poarta din pozitie buna, iar la pauza scorul era 1-0.

In partea a doua duelul a fost unul echilibrat, fara oportunitati importante de a inscrie pentru vreuna din echipe.
Astfel, Dumbravita sufera al treilea esec al sezonului, ramane la 18 puncte si coboara de pe podium pe locul 4.

In runda viitoare, echipa pregatita Cosmin Stan va juca pe teren propriu in compania luii CSA Steaua, grupare care in aceasta runda a trecut cu 3-1 de Ceahlaul Piatra Neamt.