Din nou victorie cu Autobergamo Deva. CFR Timisoara a urcat pe podiumul primei ligi de futsal

TIMISOARA. Jocul bun si esecul nemeritat din urma cu doua zile in fata Odorheiului i-a motivat pe fotbalistii de la CFR Timisoara care au incheiat cu o victorie turul suplimentar al primei ligi de futsal pe terenul lui Autobergamo Deva.

Partida a fost una echilibrata, asa cum era de asteptat, iar dupa prima repriza scorul era 2-2. Pentru gazdele ce au avut avantaj de doua goluri pe tabela au punctat Sergiu Gavrila si Moura, in timp ce formatia timisoreana a replicat cu reusitele lui Andrei Grosu si Felipe Angulo.
In repriza a doua echilibrul s-a pastrat, dar CFR a reusit sa obtina victoria cu un gol venit cu trei minute inainte de final de la Mihnea Toader.

Astfel, fotbalistii pregatiti de Robert Lupu au ajuns la 3 victorii din patru meciuri jucate impotriva lui Autobergamo in aceasta stagiune.

Odata cu acest triumf, CFR Timisoara urca pe podium, cu 34 de puncte, insa in ultima etapa a turului suplimentar nu va juca. Autobergamo este pe pozitia a patra si are nevoie de o victorie in ultima runda pentru a depasi formatia timisoreana.