Din nou nimic la Voluntari. ACS Poli Timisoara pierde si cu Juventus, iar situatia se complica

TIMISOARA. Daca in runda trecuta, trupa lui Grozavu pierdea cu cu 0-1 la Voluntari, cu echipa locala, de aceasta data a pierdut la acelasi scor, dar cu o alta „gazda”, Juventus Bucuresti. Echipa din capitala a fost cea mai slaba din campionat pana la ora acestui joc, dar chiar si daca nu a facut un meci grozav, a batut Timisoara.

In prima repriza a fost suficienta doar o greseala in defensiva, ca gazdele sa intre in avantaj la pauza. In minutul 15, doi fosti polisti au rezolvat faza. Dan Popescu a centrat bine din banda stanga, Melinte nu a anticipat bine unde va veni mingea, astfel ca Robert Elek a avut timp sa isi preia mingea si sa traga spre coltul lung, Straton nereusind mai mult decat sa atinga mingea. In rest, ocaziile au fost la poarta gazdelor. Munteanu a tras de doua ori imprecis din pozitii bune, Artean a fost aproape de gol cu doua suturi frumoase, iar Mihai Roman si-a batut joc efectiv de o libera de la 17 metri de pe centru, sutand in „plopi”.

In partea a doua, violetii au atacat din toate pozitiile, si au ratat, la fel, de peste tot. Munteanu, mult prea egoist in multe faze a tras alaturi, Enescu nu a nimerit poarta din interiorul careului mare, iar Mihai Roman, atacantul fara gol la Craiova, si trimis in „exil” in Banat, l-a luat la tinta pe Draghia din 5 metri. Finalul a fost pe contre, oaspetii au primit o libera in minutul 90, dar Artean nu a ajuns la centrarea lui Croitoru. Prelungirile se incheie cu violetii in careul advers, dar degeaba.

Per total ACS Poli nu a jucat rau, dar in astfel de partide, doar rezultatul final conteaza. Poli ramane fara victorie din octombrie, nu a marcat niciun gol in play-out si se apropie de locul de baraj, daca nu mai rau.

Juventus Bucuresti: Draghia – Kardes (55, Dima), Walace, Leca, Dan Popescu, Acolatse, V. Gheorghe, S. Draghici, Bajenaru, Rabei, Elek (74, Constantinescu). Antrenor: Marius Baciu
ACS Poli Timisoara: Straton – Straut (69, Ciucur), Cinu (46, Croitoru), Melinte, Seroni (58, Oliva), Enescu, Artean, Harut, Vasvari, A. Munteanu – M. Roman Antrenor: Leo Grozavu

1. mai aduce-ti un moldovean expirat de la botosani si rezultatul e sigur …..liga doi .si totusi cine este acest birlica care aminteste de marele actor dar fara a la sfarsit. sa-l dai afara pe rotariu ce marsavie.