Departe de pretentii. Politehnica Timisoara pierde si cu Heniu Prundu Bargaului. Foto

TIMISOARA. Prim-divizionara de fotbal feminin Politehnica Timisoara a suferit un nou esec. Dupa ce pierdea si saptamana trecuta in deplasare cu Fair-Play Bucuresti, de aceasta data, „fetele in ghete” au pierdut in fata echipei Heniu Prundu Bargaului, una dintre fortele campionatului.

Antrenorul banatencelor, Mirel Albon, promitea marea cu sarea la inceputul campionatului, pana si Liga Campionilor, dar doar vorbele au ramas, insa tehnicianul a „reusit” un bonus, cartonas rosu primit in meciul de astazi.

Revenind strict la joc, Heniu a fost echipa mai buna si putea deschide scorul inca din primele secunde, cand Teo Meluta a scos mingea de pe linia portii. Oaspetele aveau sa deschida scorul prin Andreea Laiu in minutul 25. S-a facut 1-1, scor cu care s-a intrat si la vestiare in minutul 38, cand o centrare a Florentinei Ancas a gasit-o pe Melissa Sodinca, aceasta asezand balonul elegant pentru Genoveva Rosie, care a inscris ceea ce avea sa fie doar golul de onoare.

Partea secunda a fost dominata clar de echipa din Bistrita Nasaud, Chiper, Cretoiu si Ciontos marcand pentru o victorie muncita si meritata. Asadar, Poli – Heniu 1-4, iar echipa alb-violeta este departe de podium, in timp ce adversarele sunt deocamdata de neinvins.