CSC Dumbravita, remiza cu Periamul. Formatia de langa Padurea Verde va mai juca un amical pana la inceputul sezonului

TIMIS. CSC Dumbravita a jucat o partida de verificare in compania Avantului Periam, echipa ce a reprezentat Timisul in liga a III-a in stagiunea trecuta.

Formatia de liga secunda a obtinut doar o remiza. Unicul gol al intalnirii pentru formatia de langa Padurea Verde a venit in minutul 35 si a fost inscris de Bain. Periamul a egalat la ultima faza a primei reprize.
In partea a doua a jocului Dumbravita nu a mai reusit sa inscrie, in timp ce Periamul s-a aparat exact si s-a multumit cu remiza. S-a incheiat 1-1.

Un joc tipic pentru aceasta perioada în care ne aflam, cu o saptamana înainte de a incepe campionatului. Per ansamblu, a fost un joc bun, chiar daca ne-am menajat un pic in dueluri, deoarece am incercat sa evitam accidentarile. Consider ca suntem pe un drum ascendent, dar imi pare rau ca nu am reusit sa castigam. Dupa ultima saptamana, în care nu ne-au iesit rezultatele, aveam nevoie de o victorie pentru moral. Totusi, suntem o echipa tanara, sunt mulți jucatori noi si ne-ar fi prins bine o victorie, pe care o puteam obține foarte usor. Din pacate, soluțiile la finalizare au lasat de dorit, am avut cateva sanse foarte mari de a marca însa ne-am pripit. În schimb, am primit un gol chiar in ultimul minut din prima repriza. Dupa cum le-am spus la pauza, a fost un gol ca la Liga a III-a. O echipa de esalon secund niciodata nu are voie sa primeasca un asemenea gol, într-un moment în care aveam superioritate pe faza defensiva, atacantul lor a primit mingea între fundasii centrali, iar noi dormim si visam în loc sa anticipam ce face adversarul”, a spus dupa meci antrenorul Dumbravitei, Cosmin Stan.

La mijlocul saptamanii viitoare Dumbravita va mai disputa un meci amical impotriva echipei sub 19 ani a celor de la UTA. In prima etapa a ligii secunde, programata in primul weekend din august, Dumbravita va juca in deplasare cu Viitorul Pandurii Targu Jiu.