Corectie! Ce bine ar fi sa joace si baietii ca fetele de la Poli Timisoara. Victorie cu 11-0 contra Aradului

TIMISOARA. Etapa de debut dn prima liga feminina de fotbal a insemnat si trecerea la un alt nivel pentru fetele de la Poli. In derby-ul vestului, alb-violetele au trecut cu un scor de maidan de rivalele din Arad, 11 la 0.

Partida a fost dominata de la un capat la altul de fetele pregatite de Mirel Albon, care nu au avut nicio problema in a-si adjudeca cele 3 puncte puse in joc. La pauza, meciul era deja rezolvat, dupa ce jucatoarele timisorene au perforat de 5 ori poarta echipei vizitatoare.

Ele nu s-au oprit aici si, dupa pauza, au mai inscris de 6 ori, obtinand cea mai clara victorie intr-un meci direct cu gruparea de pe Mures.

In timp ce baietii de la Poli se zbat in mediocritatea ligii secunde, fetele au obtinut, seoznul trecut, o medalie de bronz, iar acum tintesc chiar aurul national, dupa o dominatie de peste un deceniu al Olimpiei Cluj.

Au marcat pentru Poli: Roxana Mirea(2), Bianca Ienovan (3), Anda Jivan (3), Antonia Bratu, Melisa Sodinca si Teodora Meluta.