Continua seria neagra pentru baschetbalistii Timisoarei. Infrangere in fata leilor din Banie

TIMISOARA. SCM winsed.swiss Mozzart Bet a suferit al cincilea esec pe teren propriu in aceasta stagiune, in fata formatiei SCM U Craiova.

Banatenii au inceput bine meciul si au castigat primul sfert la doua puncte diferenta, insa pana la pauza „leii” din Banie au intors scorul de pe tabela si au preluat conducerea 41 – 45.

Cu toate ca meciul a fost echilibrat si in paretea a doua, oltenii au castigat si ultimele doua sferturi, la 6, respectiv 5 puncte diferenta, pentru ca in cele din urma tabela sa arate 71 – 86.

Cel mai bun marcator al banatenilor a fost Mirkovic, autor a 16 puncte, urmat de Mitrovic, cu 15, si Grayson, cu 11. Restul punctelor au fost semnate de Gajic – 7, Schipor – 6, Petrescu – 6, Lazar – 6 si Kesar – 4.

In urmatoarea partida, SCM winsed.swiss Mozzart Bet va juca tot pe teren propriu cu CS Valcea.