Conform planului. CFR Timisoara vine cu cele 3 puncte de la Cluj

TIMISOARA. Chiar daca nu s-a putut bucura de intreg lotul avut la dispozitiei, prim-divizionara de futsal CFR Timisoara si-a respectat statutul de favorita si s-a impus pe terenul ultimei clasate, CFF Clujana Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a 10 a sezonului regulat.

CITESTE SI: Noua Asociatie pentru Promovarea Timisoarei infiintata de Dominic Fritz nici nu si-a inceput activitatea ca deja a pierdut un membru. Trebuie schimbat statutul

Prima repriza a fost destul de echilibrata, dar cu CFR avand posesia si marile ocazii, ardelenii aparandu-se exact in multe momente. La vestiare s-a intrat cu scorul de 0-1, Ionut Nemitanu marcand in minutul 14. In partea secunda, feroviarii au fost mai incisivi reusind sa transforme mai multe sanse in goluri. Robert Varlan si Joao Fernandes au dus scorul la 0-3, dupa care gazdele au redus din diferenta prin Andrei Mocanu. Finalul de joc a apartinut bnatenilor care au mai punctat de doua ori prin Varlan si Robert Lupu, antrenorul-jucator.

Asadar, un 5-1 normal pentru CFR Timisoara care urca momentan pe locul secund al ierarhiei, cu 6 victorii si 3 esecuri, in chiar primul rand de prima liga.