CFR Timisoara zdrobeste Sepsi Sfantu Gheorghe

TIMISOARA. Dupa ce in tur a pierdut la limita la Sfantu Gheorghe, CFR Timisoara s-a luat revansa in fata ardelenilor in meciul de acasa.

Prima repriza a fost una controlata de timisoreni, care au lovit de 3 ori bara portii lui Papp. Primul gol a venit in minutul 18 si a fost inscris de capitanul Ilas, cu un sut din afara semicercului. Dupa numai 9 secunde, la faza imediat urmatoare, Gustavo Anderson a facut 2-0 si a stabilit si scorul pauzei.

Partea a doua a fost una in care timisorenii s-au dezlantuit si au mai inscris de alte 5 ori.Mihnea Toader a reusit o dubla, in timp ce George David, Gabriel Henrique si Ionut Nemitanu au inscris cate o data.Singurul gol al ardelenilor a fost inscris de Mathis Mathyas.

Meciul s-a incheiat cu scorul 7-1 pentru echipa din Timișoara, iar CFR Timisoara face 43 de puncte inaintea ultimei runde din sezonul regular.

CFR-ul mai are de jucat un singur meci in sezonul regular pe terenul liderului United Galati.Pana la acea partida, timisorenii vor mai disputa duminica meciul din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, in deplasare, cu FK Odorheiu secuiesc.