CFR Timisoara se califica in turul al doilea al Cupei Romaniei la futsal. ‘Duble’ pentru doi dintre brazilieni. Foto

TIMISOARA. CFR Timisoara a invins fara mari probleme pe Kereszthegy Remetea in turul I al Cupei Romaniei la futsal.

Formatia timisoreana a deschis scorul dupa aproximativ 8 minute prin George David, pentru ca pana la pauza Gustavo Anderson sa inscrie de doua ori.

Nici in partea a doua timisorenii nu au fortat, dar au mai inscris de alte doua ori. De fiecare data, la finalizare, a fost brazilianul Wellington, cel a ajuns la a doua dubla in ultima saptamana, dupa cea reusita cu CSM Deva.

Meciul s-a incheiat 5-1, dupa ce Szfarli Hunor a inscris golul de onoare, cu 102 secunde inainte de final.

In runda urmatoare din Cupa Romaniei, CFR Timisoara va juca in deplare impotriva lui FK Odorheiu Secuiesc.

Pana la acel meci, futsalul romanesc ia o pauza pentru a permite echipei nationale sa joace in 6 si 7 februarie doua meciuri amicale cu Georgia. De la CFR, pentru aceasta actiune a primei reprezentative au fost convocati portarul Theodor Lungu si jucatorii Mihnea Toader si Andrei Nemitanu.