CFR Timisoara pierde si la Galati. Banatenii vor juca finala mica a campionatului

TIMISOARA. CFR Timisoara nu a reusit sa produca minunea in sala Dunarea din Galati si a fost invinsa si in al doilea meci de campioana United.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 3, prin Pele, care a sutat din marginea semicercului si l-a invins pe Lungu. Galatenii puteau majora avantajul de pe tabela, insa mingile trimise de Craciun si acelasi Pele au lovit barele, iar la pauza s-a intrat cu avantaj minim, 1-0.

Partida a fost mult mai spectaculoasa in repriza secunda. Mai intai Florin Ignat a facut 2-0. Timisorenii Nastai si Angulo au fost aproape sa puncteze, dar portarul Tonita si Florin Ignat au blocat foarte bine. Si daca nu au inscris banatenii au facut-o campionii Romaniei, prin acelasi Ignat. In cele din urma insistentele banatene si-au spus cuvantul si Nastai a redus din handicap, 3-1, insa ecartul de 2 goluri a durat mai putin de 10 secunde, din moment ce la faza imediat urmatoare Pele a reusit golul al patrulea. In cele din urma acelasi Nastai a mai inscris o data pentru CFR si s-a incheiat 4-2.

CFR Timisoara va juca astfel finala pentru bronzul national cu invinsa din duelul FK Odorheiu Secuiesc – Autobergamo Deva. Harghitenii au castigat prima partida si joaca luni seara al doilea meci pe teren propriu, de la ora 17:00.