CFR Timisoara, la prima victorie in fata unei echipe din Liga 1. Timisorenii sunt in sferturile Cupei Romaniei. Foto

TIMISOARA. CFR Timisoara isi continua parcursul fara greseala din acest sezon si in Cupa Romaniei. Banatenii au trecut cu 6-1 de Clujana Cluj Napoca.

Fotbalistii pregatiti de Valentin Ilas au rezolvat problema calificarii inca de la pauza. Robert Matei a fost cel care a deschis scorul dupa numai 39 de secunde, pentru ca apoi, Razvan Plopeanu sa reuseasca o dubla, iar CFR-ul sa se desprinda la 3-0. A urmat o reusita a antrenorului jucator Valentin Ilas, in timp ce Nafi Iseini a punctat pentru 5-0. Ultimul gol al reprizei i-a apartinut lui Eduard Codreanu, ajuns la a treia reusita din acest sezon.

In partea a doua timisorenii s-au multumit sa pastreze rezultatul si nu au mai punctat. Au facut-o insa clujenii prin Ancau, iar scorul final a fost 6-1.

Banatenii urmeaza sa joace duminica partida din sferturile Cupei Romaniei. CFR Timisoara va intalni pe Imperial Wet Miercurea Ciuc, formatie care a trecut cu 14-1 de Poli Iasi. Duelul cu harghitenii este programat de la ora 15.