Noutati :

CFR Timisoara, la prima victorie in fata unei echipe din Liga 1. Timisorenii sunt in sferturile Cupei Romaniei. Foto

20 februarie, 2021 - 05:51 PM
Autor: Daniel Neacsu
Categorie: SPORT
0

TIMISOARA. CFR Timisoara isi continua parcursul fara greseala din acest sezon si in Cupa Romaniei. Banatenii au trecut cu 6-1 de Clujana Cluj Napoca.

Fotbalistii pregatiti de Valentin Ilas au rezolvat problema calificarii inca de la pauza. Robert Matei a fost cel care a deschis scorul dupa numai 39 de secunde, pentru ca apoi, Razvan Plopeanu sa reuseasca o dubla, iar CFR-ul sa se desprinda la 3-0. A urmat o reusita a antrenorului jucator Valentin Ilas, in timp ce Nafi Iseini a punctat pentru 5-0. Ultimul gol al reprizei i-a apartinut lui Eduard Codreanu, ajuns la a treia reusita din acest sezon.

In partea a doua timisorenii s-au multumit sa pastreze rezultatul si nu au mai punctat. Au facut-o insa clujenii prin Ancau, iar scorul final a fost 6-1.

Banatenii urmeaza sa joace duminica partida din sferturile Cupei Romaniei. CFR Timisoara va intalni pe Imperial Wet Miercurea Ciuc, formatie care a trecut cu 14-1 de Poli Iasi. Duelul cu harghitenii este programat de la ora 15.