CFR Timisoara la cea mai grea infrangere in Liga Nationala. Banatenii au pierdut cu 14-0 la Odorhei

TIMISOARA. Cu un lot format integral din jucatori romani si fara antrenorul Robert Lupu, CFR Timisoara a fost demolata de FK Odorheiu Secuiesc in ultima etapa din play-off-ul Ligii Nationale de futsal.

CFR Timisoara a inceput duelul din Ardeal cu doi debutanti in „primul 5”, Alessandro Priala si Luca Corlan si a rezistat timp de 11 minute in fata gazdelor, dupa care acestea au inceput show-ul. Primul care a inscris a fost Istvan Hadnagy, iar pana la pauza odorheiul a mai inscris de alte 4 ori. Dupa 5-0 la pauza, in repriza secunda gazdele au mai inscris de 9 ori, iar timisorenii nu au reusit sa puncteze. S-a incheiat 14-0, iar la capatul intalnirii Istvan Hadnagy si Kedei Barna au terminat cu cate 3 goluri, Kanyo Szilard si Boga Bence Szilard au avut cate doua, iar Boga Bence Richard, Levente Tanko, Erik Vincze Popovics si Miklos Tamas au reusit cate un gol.

Odata cu acest esec, CFR Timisoara a luat intr-un singur meci mai multe goluri, 14, decat in toate celelalte meciuri din play-off, 13. De asemenea, timisorenii au intrat in topul celor mai dure esecuri ale sezonului, pe pozitia a VI-a.

Fotbalistii timisoreni vor juca finala campionatului impotriva lui United Galati, un ultimul act care se joaca in sistemul cel mai bun din 5 meciuri. Primele doua partide sunt progranate in 12 si 13 mai, la Galati, dupa care seria se va muta la Timisoara.