CFR Timisoara incepe Campionatul cu dreptul

TIMISOARA. Prim divizionara de futsal, CFR Timisoara, bronzul anului trecut, a debutat in noul sezon cu o victorie pe teren propriu, impotriva echipei din Targu Mures.

Desi feroviarii au dominat prima repriza, impotriva unei echipe care s-a organizat bine in faza defensiva, scorul pauzei a fost unul putin intalnit, 0-0. In a doua repriza, superioritatea echipei banatene a fost evidenta si elevii pregatiti de Robert Lupu au reusit sa se impuna clar, in cele din urma, scor 3-0.

O victorie de moral binevenita pentru inceputul de Campionat, intr-un meci in care, pentru CFR Timisoara, au reusit sa marcheze Vali Ilas si Gabriel Henrique Almeida.