CFR Timisoara, calificare in semifinalele primei ligi de futsal. Victorie clara si in al doilea meci cu West Deva

TIMISOARA. CFR Timisoara a avut nevoie doar de doua partide in sfertul de finala cu West Deva pentru a se califica in semifinalele campionatului.

CITESTE SI: Demisie la varful Societatii de Transport Public Timisoara. USR-istul Sorin Ungurusan, presedintele Consiliului de Administratie al STPT, a plecat din functie

Timisorenii nu i-au lasat nici sa se aseze bine in teren pe jucatorii hunedoreni si au deschis scorul in secunda 27 prin Mihnea Toader. Fara experimentatul Ion Al-Ioani, eliminat in prima partida, West Deva a reusit egalarea dupa doua minute de joc prin Razvan Radu. A fost insa singura sclipire a oaspetilor. Pana la pauza columbienii Angulo si Bermudez au inscris cate o data, iar Darius Nastai a stabilit scorul primului mitan, 4-1.

Tot CFR-ul inceput mai bine partea a doua si Mihnea Toader a punctat pentru 5-1, dupa ce a trecut printre Mimi Stoica si Raul Filimon. Andrei Grosu facut 6-1, dupa care Mihnea Toader a reusit cel mai frumos gol al meciului. Tanarul fotbalist a preluat cu piciorul drept, a trecut balonul pe langa portarul Filimon si a trimis cu stangul in plasa pentru 7-1. Columbianul Angulo a mai punctat o data si a stabilit rezultatul final, 8-1.

Rezultatul putea fi mult mai mare in favoarea CFR-ului, insa Raul Filimon a avut mai multe interventii bune si a reusit sa limiteze proportiile scorului.

Astfel, CFR Timisoara s-a calificat in semifinalele primei ligi de futsal si va intalni campioana United Galati. Si in aceasta faza se va juca tot in sistemul cel mai bun din 3 partide. Primul meci este programat in 2 mai, la Timisoara.

In cea de-a doua semifinala se vor intalni FK Odorheiu Secuiesc si Autobergamo Deva.

Juniorii timisoreni au jucat doar un meci in Cupa

Echipa sub 19 ani a CFR Timisoara a jucat in acest weekend la turneul final al Cupei Romaniei la aceasta grupa de varsta.

Banatenii au fost eliminati inca din sferturi, dupa ce au pierdut cu 5-3 in fata lui CSM Targu Mures, echipa ce a si castigat trofeul.