CFR Timisoara, a treia victorie la rand in prima liga de futsal

TIMISOARA. Liga de elita din futsalul romanesc s-a reluat dupa pauza competitionala cu meciurile din cadrul etapei a 3-a, runda in care s-au inregistrat si doua scoruri de maidan, identice Sepsi – West Deva si Odorhei – Simand… 14-2!

CFR Timisoara, care venea dupa victoriile cu CSM Tg. Mures (3-0 acasa) si Mausoleul Marasesti (5-3 in deplasare) era favorita in meciul cu Luceafarul Buzau, doua esecuri la inceput de campionat.

Calculul hartiei a fost respectat si feroviarii s-au impus dupa o prima repriza foarte buna, si o a doua in care nu au mai fortat, dar au incercat sa puna in practic unele scheme. S-a terminat 4-1 pentru banateni, scor inregistat inca de la pauza.

Gabriel Henrique, Andrei Grosu, Vali Ilas si George David au facut 4-0, in timp ce golul de onoare a fost inscris de Rares Oprea.

Asadar, 4-1 pentru trupa in alb si visiniu, cu trei victorii din trei posibile la inceput de sezon. In etapa viitoare, care se va juca peste trei saptamani, tot datorita meciurilor nationalei, CFR va merge in judetul Hunedoara pentru meciul cu West Deva.