CFR Timisoara a reusit cea mai clara victorie a sezonului. Urmeaza derby-ul de la Odorheiu Secuiesc

TIMISOARA. CFR Timisoara a ajuns la 6 victorii in prima liga de fotbal in sala dupa ce a trecut cu 11-1 de Clujana Cluj Napoca.

CITESTE SI: In premiera, la Timisoara, Mos Craciun vine pe motocicleta la ceas de seara. Parada bikerilor va opri la Catedrala, unde vor fi aprinse lumanari in memoria eroilor cazuti in Revolutie

Banatenii aveau asigurate cele trei puncte inca de la pauza, cand conduceau cu 6-1. Nemitanu a fost cel care a deschis scorul, reusita sa fiind urmata de cele semnate de Toader si Plopeanu. Clujenii au redus din diferenta dupa golul reusit de Daradics, dar a fost un simplu foc de paie. Pana la pauza CFR-ul a mai inscris de alte tri ori, prin antrenorul jucator Lupu, Nemitanu si Mihnea Toader.

In repriza secunda a fost o singura echipa pe teren, CFR Timisoara. Toader a semnat primul gol al partii a doua, iar pana la final Nemitanu a mai punctat de doua ori, iar Nastai si-a facut cadou un gol de ziua lui si Plopeanu. S-a incheiat 11-1, iar CFR Timisoara a ajuns la 18 puncte in clasament.

In etapa viitoare, ultima in deplasare pentru banateni, CFR-ul va intalni FK Odorheiu Secuiesc, grupare ce a incheiat la egalitate, 0-0, partida sa din aceasta runda de pe terenul campioanei din Galati.