Campionatul s-a terminat, vin si sanctiuni. Doi fotbalisti de la CFR Timisoara suspendati si amendati

TIMISOARA. CFR Timisoara a incheiat campionatul pe locul al patrulea, dupa ce a pierdut si finala mica a primei ligi, insa s-a ales cu doua suspendari dupa duelul cu Odorheiul.

In meciul pentru locul al treilea CFR Timisoara a avut doi fotbalisti care au primit cartonase rosii de la brigada formata din Daniel Deca si Florin Macovei. Joao Fernandez si Andrei Nemitanu au vazut finalul de partida din tribuna dupa interventii dure la adversari. La doua saptamani de la finala, cei doi fotbalisti au fost pedepsiti de comisia de disciplina.

Cei doi jucatori au fost suspendati cate un meci si au primit cate o amenda de 60 de lei.

Nu a fost singura sanctiune aplicata dupa acea intalnire. Fotbalistul Odorheiului, Andor Balint, a fost suspendat doua partide si a fost amendat cu 200 de lei.

Va reamintim, CFR Timisoara a pierdut medalia de bronz in prima liga dupa ce a castigat cu 4-2 turul finalei mici pe teren propriu, dar a pierdut cu 6-1 returul de la Odorheiu Secuiesc.