Calificarea se joaca! CH Poli Timisoara bate Steaua si trimite partida intr-un meci decisiv

TIMISOARA. Atmosfera de sarbatoare in Sala Constantin Jude. Handbalistii alb-violeti nu aveau decat varianta victoriei in partida cu Steaua din play-off (sferturi de finala) pentru a impinge meciul in joc decisiv. Impinsi in fata de un public entuziast, Poli s-a impus cu 30-27.

Nu a fost insa floare la ureche. Oaspetii au condus pe tot parcursul primei parti, avand mai tot timpul un ecart de 3 goluri, iar la pauza vizitatorii aveau 16-14.

Partea secunda se schimba radical, elevii lui Pero Milosevic dau efectiv totul in teren, iar din minutul 37,  la 18-17 nu mai cedeaza initiativa. 30-27 scor final si banatenii vor juca saptamana viitoare la Chiajna pentru o calificare in careul de asi al competitiei.