Blestemul ultimului sfert de ora. Poli Timisoara pierde din nou pe final de meci

TIMISOARA. Inca un esec pe final pentru Baietii in Ghete. Dupa 1-3 acasa cu Luceafarul si 0-2 la Afumati, infrangeri venite in ultimul sfert de ora, iata ca Poli recidiveaza… negativ. Sepsi Sf. Gheorghe s-ar fi multumit si cu un egal, dupa cum a aratat meciul, dar oaspetii au plecat in cele din urma cu toate punctele. Inca o infrangere greu de digerat pentru gazde, in ciuda faptului ca antrenorul Brindescu declara ca echipa este foarte bine pregatita fizic. Se vede…

Prima repriza a fost deschisa cu ocazii la ambele porti. Poli a fost mai activa, iar Tugui, Blanaru, Teut sau Badauta puteau deschide scorul, in timp ce de la oaspeti au amenintat poarta gazdelor Plamada si Hadnagy. La pauza s-a intrat insa cu tabela nemodificata, iar violetii s-au aflat in atac si in partea a doua. Birau, si din nou Badauta si Blanaru au fost aproape de gol… pe care l-au reusit insa oaspetii. Dupa un corner in care gazdele nu au degajat, Ursu a marcat un gol de trei puncte, in minutul 75. Violetii au cautat apoi macar egalarea, iar Neamtu a fost aproape de gol, dar Niczuly a respins peste.

Esec amar pentru Poli, care ramane sub linia de supravietuire.

ASU Poli: Mitrea – Motreanu, Telescu (cpt.), Todorov, Taub – D. Constantinescu (Neamtu ’82), Teut (Bilia ’66), Birau, Tugui (Margarit ’76) – Badauta, Blanaru

Pareri

1. ASU a devenit ciuca bătailor.Nu dai gol dintr-o sumedenie de ocazii,măcar unul.Pacat de galerie si de suporteri.

2. Tot nu isi da demisia profu BRANDESCU si presedintele cociu ca el face echipa nu brindescu are el copii lui cind isi dau demisia au facut si ei 2 puncte sa punem pe resita si pancota,demisiea am doi ei sint vina,lau votat si are sprijin dar calitati de antrenor BA.DEMISIEA