BC Timba a pierdut, 84-91, la CSM Bucuresti in etapa a V-a a Ligii Nationale

Timisorenii au fost cei care au deschis scorul. Elevii lui Bogdan Murarescu au condus cu 5-0 in minutul 2, dar imediat bucurestenii au egalat(7-7) si apoi au trecut la timona, incheind primul sfert cu 11 puncte avans(24:13).
Goran Martinic si Jevohn Tyrone Shepherd au marcat fiecare cate 9 puncte in sfertul al doilea, iar gazdele au ajuns sa aiba un ecart de 25 de puncte in minutul 19 (53-28), la pauza tabela aratand scorul de 56-33.
Timba a reusit sa castige la limita sfertul trei  (22-20), dar diferenta pe tabela a ramas destul de mare in favoarea bucurestenilor, 76-55, inaintea ultimelor 10 minute.
In ultimul sfert, ”ursii” au reusit  sa marcheze 29 de puncte, in timp ce  bucurestenii  au inscris , 15.  Ecartul s-a mai redus,  insa problema invingatoarei nu s-a pus nici o secunda, CSM impunandu-se in final cu 91 – 84.

Trei jucatori de la BC Timba au marcat cate 14 puncte in meciul de la Bucuresti: Johnson, Milovic si Glynn, iar Stallion si Stojakovic au inscris cate 12 puncte.

Cei mai buni jucatori ai meciului au fost insa Goran Martinic si Jevohn Tyrone Shepherd de la CSM Bucuresti care au reusit 31, respectiv 30 de puncte.