Batuti de fostul antrenor. SCM Poli Timisoara pierde in fata Buzaului

TIMISOARA. Surpriza neplacuta oferita de handbalistii timisoreni in meciul 3 al turneului de la Sf. Gheorghe. Desi erau favoriti, polistii au pierdut in fata fostului antrenor, Pero Milosevic, care acum conduce destinele echipei buzoiene. A fost 28-22, cu 10-9 la pauza pentru adversari, diferenta facandu-se in ultimele minute.

Poli a inceput bine si parea ca nu va avea mari probleme, 5-2 in debut, cu evolutii sigure in ofensiva si defensiva. Buzaul a avut insa replica si a intors repede scorul, 9-7 si 10-9 la pauza, doar portarul Tcaciuc fiind remarcatul echipei viola in prima parte.

Inceputul de repriza secunda a fost echilibrat, s-a mers de la egal la egal, iar Poli conducea la un moment dat cu 19-18. Elevii lui Pero Milosevic au dat 4 goluri la rand si apoi s-au distantat, facand ca ultimele minute sa fie usoare pentru ei. Asadar, esec pentru violeti, 22-28, si Poli termina doar cu o victorie cele trei etape din Liga Zimbrilor jucate la Sf. Gheorghe.

La SCM Politehnica au inscris Barros 7, Nastasie 5, Sadoveac 4, Caba 3, Cimpan 1, Fenici 1, C. Dedu 1. La HC Buzău, fostul jucator al lui Poli Vuk Milosevic 6, Bejinariu 5 si Esteki 5 au fost principalii marcatori.