Baschetbalistii Timisoarei isi continua parcursul fara greseala in Alpe Adria Cup. Banatenii au inscris aproape 100 de puncte cu Zabok

TIMISOARA. SCM OHMA Mozzart bet a obtinut a patra victorie din tot atatea posibile in fata croatilor de la KK Zabok.

Banatenii au controlat partida de la un capat la celalalt, fara sa dea posibilitatea oaspetilor sa se apropie prea mult pe tabela. Timisorenii, condusi de pe banca de Nenad Markovic, in absenta principalului Dragan Petricevic, au castigat primul sfert la 11 puncte diferenta, pentru ca la pauza mare sa conduca cu 56 – 33.

In partea a doua a jocului, Timisoara nu a mai fortat, reusit sa isi adjudece si ultimele doua sferturi, la 3, respectriv 1 punct. In cele din urma Timisoara s-a impus cu 92 – 65.

Cei mai buni marcatori au fost Gajic si Kesar, fiecare cu cate 24 de puncte, urmati de Mirkovic cu 20. Restul punctelor au venit de la Dokovic – 12, Schipor – 5, McClellan – 4 si Nasturescu – 3.

Urmatorul meci pentru banateni in Alpe Adria Cup este programat in 22 noiembrie, in deplasare, cu Spisski Rytieri.