Banat Girls si-a incheiat traseul in Cupa Romaniei. Timisencele au ajuns la 6 meciuri fara victorie sau gol marcat

TIMIS. Banat Girls s-a oprit in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, formatia din Timis fiind eliminata fara drept de apel de detinatoarea trofeului, Universitatea Olimpia Cluj.

Calificarea era rezolvata pana la pauza intalnirii, cand ardelencele conduceau cu 4-0, la fel ca in meciul de campionat cu Politehnica. In repriza secunda, campioana en-titre nu a mai fortat, dar a mai inscris de alte 3 ori si s-a calificat in semifinale cu scorul de 7-0.

Pentru Universitatea Olimpia Cluj a punctat de 3 ori Mihaela Ciolacu, iar celalalte goluri au fost semnate de Mara batea, Adina Borodi, Ioana Balaceanu si Carmen Marcu. Astfel, in semifinalele Cupei Romaniei s-au calificat Gloria Bistrita, Csikszereda Miercurea Ciuc, Carmen Bucuresti si Universitatea Olimpia Cluj.

Banata Girls a ajuns astfel la al saselea esec consecutiv, 5 in campionat si unul in Cupa, si in niciuna dintre partide nu a reusit sa inscrie. Pentru banatence urmeaza in weekend o noua partida pe teren propriu, duminica, de la ora 11:00, in fata lui Carmen Bucuresti.