Banat Girls pierde restanta cu Olimpia Cluj. Urmeaza duelul cu o nou promovata

TIMIS. Banat Girls a fost multa vreme egala campioanei din Cluj in duelul restanta din runda de deschidere a sezonului.

Cele doua echipe au intrat la egalitate la pauza, 0-0. La inceputul partii a doua, o eroare in apararea banateana a dus la deschiderea scorului, reusita fiind semnata de Carmen Marcu. Clujencele au mai punctat de alte doua ori pana la finalul intalnirii. Prima a facut-o americanca Mikhial Johnson, la prima sa reusita in Superliga, iar cu doua minute inainte de expirarea timpului regulamentar a inscris Adina Borodi.
In prelungirile intalnirii, formatia timiseana a punctat prin Elena Ruvila, care a stabilit si scorul final, 1-3.

Un joc de la care puteam obtine mai mult, cu putina atentie deznodămantul partidei putea fi altul! Din punctul meu de vedere azi scorul de pe tabela nu reflecta realitatea din teren. Noi mergem mai departe stim care e drumul nostru si nu ne abatem de la el, deja ne gandim la partida de duminica cu Bistrita!”, a spus după meci antrenorul formatiei noastre, Liviu Ivasuc.

Urmatorul meci pentru Banat Girls este programa in acest final de saptamana, cand fotbalistele pregatite de Liviu Ivasuc intalnesc nou promovata Gloria Bistrita.

1. Cine ma? Hai terminati cu prostiile astea. Da-ti si voi acolo niste stiri.