ASU Poli Timisoara merge mai departe! 7-0 cu Auto

TIMISOARA. Alb-violetii nu au avut probleme cu concitadinii de la Auto. Poli s-a impus intr-un meci in care a dominat de la inceput pana la sfarsit. Diferenta (mare) s-a facut insa pe final, dar elevii lui Brindescu aveau deja 3-0 din minutul 47.

Vucea a deschis scorul la prima faza consistenta a echipei ce joaca pe Stiinta, dupa care Draghici a reusit o noua dubla, dupa cea din meciul cu Ripensia, in minutele 35 si 47.

Scorul a luat proportii in ultimele 10 minute, cand Alex Rus – un tanar atacant promitator a inscris la putine momente de cand a intrat pe teren, chiar de doua ori, ca Bududr si Cosmin Ion sa „rotunjeasca” scorul la 7-0!

Victorie clara si Poli ramane pe primul loc in Liga 4 Timis, la 4 puncte de Ripi, care a invins si ea Sannicolau Mare astazi, 3-0.