ASU Poli Timisoara isi revine! Victorie mare cu Filiasul

TIMISOARA. ASU Poli si-a revenit rapid dupa esecul de la Lugoj si a obtinut sambata o victorie mai clara decat o arata scorul cu Filiasul.

Cu o echipa mult schimbata fata de runda trecuta, alb-violetii nu au avut emotii mari cu echipa doljeana ACSO Filiasi, desi la pauza, tabela arata un 1-1 neprietenos. Tulcan a deschis scorul si se parea ca jocul va curge lejer la poarta vizitatorilor, dar acestia au egalat de la punctul cu var in prelungirile primei reprize.

Gazdele au dominat copios partea secunda si au obtinut o victorie meritata, 3-1, poate prea putin fata de ceea ce s-a intamplat pe teren, trupa viola aratand ca este net superioara. Au mai marcat Giurisici si Codrea, iar Poli priveste de sus chiar si Liga a 3-a.