ASU Poli bate la Murani, dupa un meci greu. Se desprinde in clasament

TIMISOARA. Deplasare dificila pentru ASU Poli, la Murani, in fata unei formatii imprevizibile, care beneficiaza de ceva timp si de serviciile unui jucator ce in anii trecuti juca si la nationala, Dorel Stoica.

Cu o galerie cunoscuta in toata lumea, care a impins si acum echipa din spate, Poli s-a impus cu 3-1, a profitat ca Ripensia a remizat ieri cu Ortisoara (0-0) si s-a desprins la 6 puncte de principala contracandidata.

Partida de la Murani nu a fost insa usoara, gazdele punand probleme, atat cat s-a putut, mai ales din punct de vedere fizic. Muraniul a deschis scorul la mijlocul primei reprize prin tanarul Radosav, iar la pauza s-a intrat la egalitate, Tavi Draghici egaland in minutul 30.

Tot Draghici avea sa reuseasca a treia dubla persoanala la rand, ducand Poli in avantaj la cateva minute dupa pauza, iar Ghinescu, un joc excelent si astazi a stabilit scorul final in minutul 80.

3-1 pentru Poli care arata ca are tot ce trebuie pentru o promovare in Liga 3. Pana atunci mai sunt insa destule etape, dar imbucurator este ca nivelul Ligii 4 Timis este foarte ridicat in acest sezon.

AS Murani: Narita – Petrus, D. Stoica, Udrea, Iosof, Dragan, Sandru, Argatu, Radosav, Bolborea, Coman. Au mai intrat: Kovacs, Costescu si Lup. Antrenor: Adrian Setu.

ASU Poli: Burtic – Contescu, Gavriluta, Galan, Taub, Rebenciuc, Filimon, Vucea, Ilie, Ghinescu, Draghici. Au mai intrat: Stancu, Feraru, Tulcan si Budur. Antrenor: Sorin Brindescu.