ACS Poli ramane neinvinsa in Liga a II-a.Timisorenii au incheiat la egalitate 0-0 meciul cu liderul seriei, Corona Brasov

Elevii lui Vali Velcea au adunat sase puncte dupa primele patru meciuri disputate in campionat si se afla in acest moment pe locul 5 in clasamentul seriei a II-a din esalonul secund.

Timisorenii au remizat cu formatia care inaintea jocului de duminica era lider in seria a II-a a esalonului secund, 0-0, dupa un meci destul de modest.

Prima repriza a inceput totusi bine, din punct de vedere al ocaziilor de poarta. Brasovenii au fost primii care au avut sansa sa marcheze, dar Chirciu a reluat putin peste, din 6 metri (7). ACS Poli a oferit replica 5 minute mai tarziu, insa nici Szekely nu a fost mai inspirat, atacantul timisorenilor reluand cu capul peste poarta, o centrare a lui Balace. Gazdele au mai irosit o sansa buna prin Coman care din 6 metri a trimis mingea mult peste buturile aparate de Kirev(17). Pe finalul primei parti a jocului nici una din cele doua echipe nu a mai reusit insa sa isi creeze vreo ocazie clara.

Repriza a doua a inceput in aceeasi nota. Velcea a incercat sa forteze, trimitandu-i pe Bostina si Dobricean in locul lui Szekely si Artean. Poli a parut mai ofensiva in ultima parte a jocului, dar timisorenii nu au reusit sa puna in real pericol poarta brasovenilor nici macar dupa intrarea lui Enciu(75). ACS Poli ar fi putut da lovitura totusi in ultimul minut cand mingea trimisa de Nohai cu capul a lovit bara portii lui Marc. S-a incheiat 0-0, iar timisoreni se intorc cu un punct din deplasarea de la Brasov, urmand ca etapa viitoare sa joace pe teren propriu contra celor de la FC Olt.