Aceleasi greseli, acelasi deznodamant! ASU Poli Timisoara pierde acasa cu Foresta

TIMISOARA. In fata unui adversar mai mult decat accesibil, Foresta Suceava – fara punct dupa doua runde – „echipa suporterilor” s-a impiedicat inexplicabil… desi a avut multe atu-uri de partea sa. A deschis rapid scorul prin Blanaru (minutul 4), a controlat apoi toata repriza, a fost sustinuta si de fani. Si totusi…

Centralul resitean Voina a fost din alt scenariu atunci cand doar el a vazut un 11 metri in ultimul minut al primei parti (transformat de Matei pentru 1-1), apoi multe greseli incredibil de usoare – pasa neglijenta pentru portar (Nita), interceptata de adversar (gol de 1-2 Cerlinca), iesire prosta pe centrare a portarului Mitrea (gol Mutu, 1-3). Practic, scenariul meciului cu Chindia din prima etapa a campionatului, s-a repetat. Atunci a fost 3-4, toate golurile venind pe gafe de incepatori. Pana la urma, si astazi s-a terminat cu doar un gol diferenta, Bilia reducand din diferenta pe final, 2-3.

Greseli de incepatori pentru o echipa ce poate mai mult… Rabdare exista, campionatul e lung, dar ideal e sa se invete din gafe!

ASU Politehnica (antrenor Sorin Brindescu): Mitrea – Stefanovici, Galan (c), Telescu, Taub, Constantinescu (65, Ghinescu), Bilia, Nita (69, Giuricici), Danaricu, Margarit (65, Tugui), Blanaru.

1. O părere proasta.Dupa rezultatul bun de la Vâlcea,am crezut ca S-a învățat ceva din înfrângerea de acasă cu Târgoviște.Speram ca o sa
    revanșăm Banatul prin pierderea partidei de echipa de „MURĂTURI”cu Botoșaniul,dar nu S-a întâmplat.Repetam ca S-a greșit la fel ca
    in primul meci:dar de ce ?nu se dorește?ne batem joc de susținerea microbistilor?Asemenea probleme am mai riscat si când era echipa
    in div.3 dupa pierderea meciului cu echipa dn Cugir(noroc cu Lugojul.Ete o Zicătoare care se aplica la ora actuala echipei ASU:daca vrei sa
    STI cine ești privește ln trecut.
    Spectatorii așteaptă sa luați dn trecut cele bune.
    Pentru reporterii de articole,comunicați si nr.de spectatori de la meciuri etc.

2. Aceleasi MURATURI le-am vazut si la voi,PENIBIL meci..la cat va laudati peste tot cu Poli vostru sunteti cam degeaba pe teren…Nu se stie daca mai ramaneti in liga2 in halul asta dar voi vorbiti de promovare !!! Numarul spectatorilor s-a zis…au fost 1000 O MIE deci NU sunteti departe de noi !!! Seminte se mananca si la voi la greu ( din ce se vede la tv ) iar calitatea fotbalului lasa de dorit…e sub nivelul ligii1 DAR voi veni la singurul meci sa va sustin…cel cu uta ,tinand cont ca sunt pe locul 2 ! Lasati criticile la adresa Acs ca nici voi nu sunteti mai departe. HAI POLI !