A treia infrangere la rand. Rugbystii de la SCM Timisoara pierd si in fata lui Dinamo

TIMISOARA. SCM Timisoara a dezamagit din nou in playoff-ul primei ligi de rugby, iar o semifinala jucata pe teren propriu pare din ce in ce mai indepartata.

CITESTE SI: Placinte zemoase cu ludaie, cu parfum de scortisoara, felii de bostan coapte si multe alte bunatati la Festivalul Dovleacului, aproape de Timisoara. Ce surprize au fost pregatite?

Prima parte a intalnirii de pe stadionul Florea Dumitrache a fost una echilibrata, iar apararile celor doua formatii si-au facut din plin treaba. La pauza tabela arata un 6-3 in favoarea gazdelor, punctele venind doar din lovituri de pedeapsa, doua semnate de Boldor pentru dinamovisti si una a lui Rupanu pentru banateni.

Repriza a doua a inceput tot cu o lovitura de pedeapsa transformata de Boldor, urmata de una reusita a lui Vlaicu. Dinamovistii au continuat spectacolul si au reusit si un dropgol prin Ispir. Timisoara a incercat sa atace, dar nu a mai reusit sa si puncteze. Au facut-o gazdele. Mai intai Ciocoiu a reusit singurul eseu al meciuluii, netransformat insa, dupa care Jondre Williams a mai trasnformat o pedeapsa de la 40 de metri si a stabilit scorul final, 20-6 pentru Dinamo.

Playoff-ul Superligii se intrerupe pentru a face loc meciurile Lupilor Romaniei. Partidele din intrecerea interna se vor relua la 1 octombrie, iar timisorenii vor juca in deplasare cu Steaua si acasa cu Stiinta Baia Mare.
Timisoara este ultima in playoff, cu doar 4 puncte.