A fost frumos, dar s-a terminat. Timisoara a pierdut in prelungiri cu Oradea

TIMISOARA. De la egal la egal cu liderul campionatului. Pana la sfarsitul jocului si pana aproape de ultima sirena. Prim-divizionara de baschet SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara a pierdut meciul trei contra CSM Oradea din sferturile campionatului national si va continua in lupta pentru locurile 5-8, cu obiectiv indeplinit indiferent de ce se mai intampla.

Publicul a venit din nou langa echipa, iar echipa a jucat pentru public, intr-o partida care putea fi castigata de oricare dintre combatante. Timisoara si-a depasit conditia, a condus dupa primul sfert, dar si la pauza mare, apoi Oradea a venit in fata, iar finalul a fost dramatic. Alb-violetii au avut sansa ultimei aruncari, dar s-a terminat la egalitate, 79-79, iar in prelungiri, bihorenii, mai buni la recuperari s-au impus cu 87-91 si au oprit seria la 0-3.

Un meci spectacol, un meci care apropie din nou baschetul de publicul timisorean si se vede o atmosfera excelenta pe viitor la un club care stie sa isi aduca fanii langa el.

Fara Djokovic, accidentat, poate cu el se putea prelungi seria, dar cu sase jucatori cu cel putin zece puncte, SCM a aratat bine. Gajic a avut cele mai multe puncte, 18, dar toata echipa si-a adus aportul la un meci spectacol. De cealalta parte, a avut 17 puncte si 10 recuperari.