A doua infrangere in campionat. Baschetbalistii Timisoarei pierd la 8 puncte diferenta la Galati

Leii din Banat-Baschet SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara

TIMISOARA. SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara a suferit al doilea esec al stagiunii in campionat, si de aceasta data tot in deplasare.

Baschetbalistii pregatiti de Dragan Petricevic au inceput slab meciul cu CSM Galati si au pierdut primul sfert al intalrii cu 33-16, insa au revenit in cel de-al doilea, reusind sa reduca diferenta la 8 puncte, scorul la pauza mare fiind 51 – 43.
A doua jumatate a meciului s-a disputat dupa aceleasi coordonate, cele doua echipe impartindu-si avantajul pe sferturi, dar in cele din urma gazdele de la Galati au castigat, 88 – 80.

Cel mai bun marcator timisorean a fost Dokovic, cu 20 de puncte, urmat de Kesar, cu 19 si McClellan, cu 15. Gajic a pus pe tabela 6 puncte, Nasturescu a reusit 5, Vujosevic, Petrescu si Lazar au terminat partida cu cate 4, iar Schipor cu 3.

In runda viitoare, baschetbalistii timisoreni vor juca tot in deplasare, peste trei zile, cu Municipal Focsani.