Play-off-ul e departe. ACS Poli Timisoara invinsa sever de Concordia Chiajna

TIMISOARA. Ceea ce trebuia sa fie o victorie de moral, care sa readuca ACS Poli in primplan, s-a terminat cu un dezastru. Cea mai dura infrangere pentru banateni in acest campionat, 0-3 cu Concordia Chiajna si criza de rezultate continua pe Bega.

Banatenii, fara multi titulari si cu acelasi inutil Bianconi pe teren, au inceput destul de timorati, oaspetii fiind mai activi in debutul partidei. Birnoi, care aducea 3 puncte mari in debutul campionatului, chiar la Chiajna a avut prima mare ocazie de gol pentru amfitrioni, dar Bumba a dat lovitura in minutul 28, dupa ce a scapat de Cretu si a marcat simplu pentru 0-1. Doman, activ in acest joc, putea apoi primi un penalty, dar Robert Dumitru nu a fost pe faza, apoi decarul a trimis si in bara, cu o lovitura de cap. In finalul reprizei, Vasvari a tras excelent de la mare distanta, Caparaco a reusit sa respinga, dar acelasi Doman nu l-a putut invinge pe portarul oaspete, care a respins din nou.

Partea secunda a inceput cu un gol valabil, dar anulat pentru un ofsaid inexistent al lui Bawab, dupa care banatenii s-au aruncat in atac. Artean si Munteanu au sutat spre poarta, dar nu au gasit drumul spre gol, insa a facut-o la cealalta parte Bumba, cu un golazo in minutul 80. Trei minute mai tarziu, Batin inchidea scorul, dupa o centrare perfecta a lui Gradinaru: ACS Poli – Concordia 0-3, iar banatenii sufera, 5 meciuri fara victorie si cu doar un gol marcat in acest timp.

CITESTE SI: Sa n-ajungem sa tinem concerte in cort in 2021, in Timisoara Capitala Culturala a Europei. Marile probleme ale orasului ce trebuie rezolvate in 3 ani

ACS Poli: Curileac – Cretu, Bocsan, Melinte, Ciucur, Artean, Vasvari, Munteanu, Doman, Birnoi, Bianconi. Au mai jucat: Mailat, Curjuric, Soljic. Antrenor: Ionut Popa

Concordia: Caparco – Albu, Manasse, Marc, Fota, Bucsa, Gradinaru, Bawab, Cristescu, Bumba, Batin. Au mai jucat: Babic, Bud, Pena. Antrenor: Ion Moldovan

Pareri

1. fraiere de ziarist facut la apelul de seara,de unde dracu ai urmarit meciul din plopul ma-tii ca nu ai vazut ofsaidul teroristului bawab???Sau tampitul de schindarli care comenteaza impotriva timisoarei,trebuie sa aiba un…frate geaman(idiot!)???