Voleibalistele de la Lugoj primesc o nou promovata, baietii de la Universitatea de Vest Timisoara cauta prima victorie la Dej

TIMIS. Reprezentantele Timisului in elita voleiului romanesc au meciuri accesibile in acest final de saptamana.

CSM Lugoj primeste vizita Coronei Brasov, o echipa nou promovata care a inceput sezonul cu o victorie si doua esecuri, insa setaverajul este unul echilibrat: 6 seturi castigate si tot atatea pierdute. Din punct de vedere al ofensivei, ardelencele stau mai bine decat lugojencele, avand 259 de puncte marcate, fata de cele 254 ale Lugojului. Timisencele au a doua defensiva a campionatului, cu 192 incasate, mai putine avand doar Targovistea, 186.
Cele doua echipe s-au intalnit ultima data in urma cu mai bine de o luna, la turneul amical Cupa CSM Lugoj, cand gazdele s-au impus cu 3-1.

Duelul dintre CSM Lugoj si Corona Brasov este programat sambata, de la ora 18:30, in sala Ioan Kunst Ghermanescu.

Baietii de la Universitatea Timisoara cauta prima victorie a sezonului pe terenul celor de la Unirea Dej.

Gazdele au 2 infrangeri in tot atatea meciuri, fara set castigat in acest sezon, 106 puncte reusite si 150 puncte primite.

Nici timisorenii nu stau mai bine, si ei pierzand ambele partide disputate pana in prezent.
Baietii lui Sorin Schiesz nu au castigat vreun set in acest campionat, au inscris 97 de puncte si au incasat tot 150.

Duelul dintre Unirea Dej si CSU Universitatea de Vest este programat sambata, de la ora 18:00.