Victorie pentru SCM OHMA Mozzart Bet in primul meci la Cupa Timisoara. Banatenii joaca din nou duminica

TIMISOARA. Meci bun facut de SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara in debutul turneului amical Cupa Timisoara UVT.

CITESTE SI: Administratia Fritz are Strategie pentru spatiile verzi, dar nu si un Registru la zi al acestora. Cauta acum o firma care sa-l intocmeasca. Licitatie de peste 1 milion si jumatate de euro

Banatenii au trecut de CSU Sibiu, la capatul unei partide pe care au controlat-o aproape in totalitate. La pauza diferenta dintre cele doua echipe era de doar 9 puncte, 47-38, iar ecartul a ramas la fel si la capatul sfertului al treilea, scorul fiind 63-54. Ultima partea intalnirii a fost una in care gazdele nu au avut mari probleme si si-au adjudecat-o cu 25-17, pentru ca scorul final sa fie 88 – 71.

Cel mai bun marcator al banatenilor a fost Ilija Djokovic, autor a 18 puncte.

Sambata, de la ora 16:30 este programat al doilea meci al Cupei Timisoara UV, care le pune fata in fata pe CSU Sibiu si Duna Aszfalt Kecskemet.

Timisoara va juca ultimul meci duminica impotriva formatiei maghiare, de la ora 17:00.