Victorie muncita pentru CFR Timisoara in ultimul meci din turul primei ligi de futsal. Foto

TIMISOARA. CFR Timisoara s-a impus cu 4-2, in deplasare, in fata Sportului Ciorasti, in ultimul sau meci din turul primei ligi de fotbal in sala.

Partida de la Focsani a fost una echilibrata in prima sa parte. Dudau a deschis scorul in minutul 4 pentru gazde, pentru ca sapte minute mai tarziu CFR-ul sa egaleze prin Robert Matei. In ultimul minut de Joc, Costel Grecu a punctat pentru Sportul, iar la pauza Ciorastiul conducea cu 2-1.

Partea a doua a fost una care a apartinut in totalitate fotbalistilor lui Robert Lupu, care au egalat mai intai situatia pe taleba prin acelasi Robert Matei la doua minute de la reluare. Trei minute mai tarziu formatia timisoreana a preluat conducerea cu reusita semnata de Stojan Milovac. Cu sase minute inainte de final fotbalistul din Serbia a mai punctat o data si a stabilit si scorul final, 4-2 pentru CFR Timisoara.

Odata cu aceasta victorie CFR Timisoara incheie meciurile din turul campionatului, fiind sigura de pozitia a 4-a. Formatia timisoreana sta in ultima runda din prima parte a sezonului si va juca urmatoarea partida tot in deplasare, in 2 noiembrie, pe terenul Luceafarului Buzau.