Victorie muncita pentru CFR Timisoara in al doilea meci de la Arad. Un nou set in fata Isalnitei

TIMISOARA. CFR Timisoara isi continua parcursul fara greseala in liga secunda si dupa al doilea meci al turneului de la Arad. De aceasta data, fotbalistii lui Valentin Ilas au avut mai mult de munca pentru a obtine cele trei puncte.

Timisorenii au fost condusi si la doua goluri diferenta in prima repriza. Mai intai Metropolitan Isalnita a facut 1-0, dupa golul lui Sgubin. Robert Matei a adus egalarea pentru CFR Timisoara la scurt timp. A urmat trei minute bune pentru oaspeti, care s-au desprins la 3-1 cu reusitele lui Foleanu si Toca. Formatia timisoreana s-a trezit si pana la finalul primul mitan a intors rezultatul. Ilas si Nemitanu au egalat situatia de pe tabela, pentru ca Robert Matei sa stabileasca scorul pauzei, 4-3.

Tot CFR a inceput mai bine si partea a doua. Varlan a facut 5-3, pentru ca Robert Matei sa isi completeze hattrick-ul cu o ultima reusita timisoreana. Cu 15 secunde inainte de final Sgubin a mai inscris si el o data, iar partida s-a incheiat cu scorrul de 6-4.

CFR Timisoara mai are un singur meci de jucat la Arad, duminica, cand da piept cu West Deva.